BOD SPOJENIA/POINT OF ASSEMBLAGE 2023

ORBITA uvede taneční divadlo v mezinárodní spolupráci umělců v Brně

Představení BOD SPOJENIA je výsledkem tvořivého setkání sedmi evropských umělců ze Slovenska, České Republiky, Nizozemska a Norska – improvizátorů z disciplín tance, hudby, světla a obrazu. Tým se pod uměleckým vedením choreografky a performerky Robie Legros na konci října znovu setká na jevišti, aby zprostředkoval divákovi jedinečný zážitek tanečního divadla. Dílo uvedeme v české premiéře 25. a 26. 10. 2023 v 20:00 v prostoru brněnské INDUSTRY.

Představení je možné umístit na pomezí tance a divadla. Děj rozvíjí tři performeři  v přímém kontaktu se dvěma živými hudebníky, kteří jsou součástí jeviště. Dění formuje výrazná vizuální složka v podobě scénografického objektu a video či foto projekcí, které přemosťují konkrétní krajinu s abstraktnem. Dílo je meziodborovou spoluprací osmi umělců.

Projekt se začal v roce 2020, kdy bylo dílo uvedeno ve slovenské premiéře v Nitře a následně bylo Slovenskou Taneční Platformou PLAST oceněno jako dílo roku. V roce 2021 dílo cestovalo na Festival MOVEFEST do Košic.

Dílo je výpovědí pramenící z lidské snahy dostat se k samotné podstatě bytí a vědění, k podstatě vznikání a směřování. Jednou z hlavních linií v inspiraci námětu je spirituální učení zachycené v knize Síla ticha od Carlose Castanedu.

 

BOD SPOJENIA vytváří nový chrám v době současného člověka.
Zve diváka dovnitř a nabízí mu Cestu.
Cesta v sobě zahrnuje akt "přechodu" branou,
hranicí mezi každodenním životem a prostředím posvátného, vysněného Světa.
Před tím jak dorazíme na hluboce tušené Místo,
čelíme několika výzvám - Nepoznání a Nevědomí.

 

Termín: 25. a 26. 10. 2023 20:00
Vstupné: 250kč/student 150kč
Místo: INDUSTRA, Lazaretní 925/9, 615 00 Brno-Židenice
Rezervace: bodspojenia.rezervacie@gmail.com
FB
TRAILER

UMĚLECKÝ TÝM

Tanec: Tomáš Janypka (SK-CZ), Lukáš Lepold (CZ), Robie Legros (SK-CZ)
Hudba: Romana Uhlíková (SK), Amund J. Røe (NO)
Fotografie, video: Eli Dijkers (NL)
Světlo: Filip Horn (CZ)
Scénografie, technika: Matthieu Legros (FR)
Námět, režie: Robie Legros

Produkce: Martina Čeretková, Šimon Koleček
Projekt je koprodukcí ORBITA z.s. a CREAT STUDIO s.r.o.

Projekt finančně podpořilo Statutární Město Brno, Ministerstvo Kultury České Republiky, Státní Fond Kultury.

ORBITA z.s. je kolektiv umělců se zaměřením na tanec a performativní umění. Od roku 2018 se aktivně podílí na tvorbě a prezentaci tanečních děl doma i v zahraničí, výuce tance a tanečním výzkumu. ORBITA výrazně obohacuje dění na taneční scéně města Brna o nové autorské přístupy, pravidelně spolupracuje se zahraničím a zahraniční umělce přináší do města a propojuje je s lokální uměleckou scénou. O projekt BOD SPOJENIA se produkčně stará Šimon Koleček  a Martina Čeretková, jeho uměleckou garantkou je Robie Legros (robi.stepankova@gmail.com).