Hodina TANCE IMPROVIZACE A IMAGINACE TĚLA Pondělí & Středa BRNO

 

Hodina sa zameriava na tréning techniky improvizácie, na významy telesnej prítomnosti, na presnosť a jasnosť pohybu či na pozornosť k vnútornému/vonkajšiemu priestoru. Tento tréning podporuje prepojenie a vzťahy častí tela a zároveň otvára priestor pre prácu s detailom tanca, ktorý vytvárame. Hodina umožňuje umelcovi preskúmať ako sa konkrétny pohyb stáva choreografickým materiálom, čo je stredobodom jeho spôsobu tvorby. Táto práca podporuje človeka v prenikaní do konkrétnosti tkanív – matérie tela priamo cez prácu so zemou, priestorom, časom/rytmom a anatomickými princípmi, a tým sa v tele buduje hlboká dôvera vo vytváraný tanečný materiál.

Práca účastníkovi ponúka možnosť prehlbovať integritu telesného diania a vzťahovať ho k dianiu vo vonkajšom priestore/čase. Cieľom je tríbiť v sebe schopnosť vytvárať okamžité choreografie, zdieľať ich s partnerom-tanečníkom a divákom a vedieť čítať jej významy a poéziu.

PONDĚLÍ: Buranteatr 19:00-20:30 170kč

STŘEDA: Prázdný prostor Dvere sú otvorené od 18:00, začíname o 18:15 – 20:00 170kč

Prosím rezervujte si miesto vopred zaslaním mailu na robi.stepankova@gmail.com alebo cez FB správu!

POZOR: v období medzi 27/4 a 16/5/2019 hodiny nebudú

Možnosť zakúpiť si permanentku s 5hodinami za 750kč

 

Slajhlkjas

“Improvizácia pre mňa predstavuje schopnosť čítať priestor, dotyk zeme, druhé telo v priestore alebo zvuk. Je to prenikanie pozornosti tela tam, kde je schopné vnímať detaily vzťahu k týmto elementom, a odtiaľ priamo vzniká pohyb písaný v čase a priestore – instantná choreografia. Tréning tanečnej improvizácie si vyžaduje sústredenie a pravidelnosť, rovnako ako iné techniky tvorby tanca. Improvizácia je nesmierne exaktná, chce presnosť a zároveň dovoľuje umelcovi vytvárať vlastný materiál a vnímať ako vzniká na hranici medzi vnútorným a vonkajším, narozdiel od techník, ktoré učia telo materiál prevažne zvonka.”